Marmaris

Marmaris Tatil

Marmaris Tatil

Marmaris Tatil

Marmaris cennetten kopup gelmiş bir yer diye tanımlanmaktadır. Marmaris, inanılmaz tatiller için siz değerli ziyaretçilerini bekliyor. Ege ile Akdeniz’in sınır çizgisini oluşturan Marmaris ilçesi Muğla iline bağlı dünya harikası bir tatil yeridir. Güzelliklerle dolu bir yer olduğunu her yıl tatil için buraya gelen turist sayısı kanıtlamaktadır. İnsanlığın ilk yerleşim yerlerinden olan ilçede tarihin ve doğanın keyfini bir arada sürmek mümkündür.

Marmaris’in el değmemiş bakir koyları, mavi bayraklı plajları, tarihi güzellikleri, yılın uzun zamanı sıcak olması, doğal ürünleri, birçok beldelere, ilçelere yakın olması ve ulaşım kolaylığı Tatilinizi geçirmeniz için başlıca sebepler olmalı.

Ulaşım açısından imkânları değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gereken tek şey otobüs firmalarıdır. İstanbul ve Ankara’dan yolcu otobüsleriyle Marmaris’e ulaşmanız mümkündür. Fakat diğer tatil merkezlerine de uğrayan bu araçlar Marmaris’e 14–15 saatte ulaşmaktadırlar. Hava yolunu tercih edenler ise Marmaris’e yarım saat uzaklıkta bulunan Dalaman Havaalanına inen uçakları kullanabilirler.Bölgede tarihi anlamda birçok değer görülebilir.

Tarihi bir Tatil yapmak istiyorsanız Ada uygarlıkları, Makedon, Mısır, Osmanlı, Pers, Bizans gibi medeniyetlerin kalıntılarının tadını çıkarabilirsiniz. İlçenin güneyi tamamen sahillerle çevrili olduğundan denizin ve kumsalların tadını çıkarmanız çok kolay olacaktır. Fakat Marmaris’te bilindik kumsalları göremezsiniz.Burada eşi benzeri olmayan farklı kumsallarla tanışabilir, bu kumların tarihten beri inanılan faydalarından yararlanabilirsiniz.

Bu kumsalların en başlıcaları Sedir adasındaki oolitik adı verilen dünyada eşi olmayan kumsal, kumunu Cleopatra’nın sevgilisinin Kuzey Afrika’dan gemilerle taşıtarak getirttiği söylenen ve Cleopatra’nın yüzdüğü kumsal, Doğanın bize bir lütfu olan; yeşilin mavinin kucaklaştığı Kumlubük kumsalı, Orhaniye Köyünde kırmızı ve büyük taneli kumlarıyla hayretler içinde tadını çıkaracağınız Kızkumu’dur. Kumsalların dışında gezilmesi gereken birçok yer vardır. Bunların başında yarım saat uzaklıktaki Rodos Adası vardır. Bördübet koyu, Söğütlü Köyü, Günnücek, Selimiye köyü gibi yerlerde görülmesi gereken tatil yerleridir.

Doğal bir limana sahip olan Marmaris yat turizmi de gelişmektedir. Teşvik için birçok yat etkinliği yapılmaya başlanmıştır. Doğayla denizin bozulmadan kaldığı ender yerlerden olan Marmaris’te hayatınızın en güzel günlerini yaşamak için acele edin.

Arama : marmaris tatil, Marmaris Tatil İmkanı, Marmaris’te Tatil, Marmaris’te Tatil Nasıl Yapılır?, muğla marmaris tatil cenneti

Related posts

Marmaris’te Eğlence

Tatil Yerimiz

Marmaris Amos Koyu

Tatil Yerimiz

Marmaris Marinaları

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap