Marmaris

Marmaris Plajları

Marmaris Plajları

Muğla Marmaris Plajları dünyaca bilinen mavi bayraklı ve ruhunuza hitap eden plajlardır. İçmeler Marmaris’in en temiz plajların olduğu yerdir.

TURUNÇ

Marmaris’in en güzel plajlarından olan Turunç Plajıdır. Turunç eski adıyla “Loryma Yarımadası” şimdiki adıyla “Bozburun Yarımadası”Marmaris’e otobüs yada tekneyle sadece 30 dakikalık mesafededir. Çam ağaçlarıyla kaplı dağların civarında bulunan Turunç’un, doğal güzelliği sizi şaşkına çevirir. Turunç’ta deniz sabahın ilk ışıklarıyla ışıl ışıl parıldar. Turunç Koyu, Ege denizinin en güzel koylarındandır. Dört yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar her kategori de hizmet veren tesislere sahip bu belde mavi yolculuğunda vazgeçilmez mekanlardan biridir.

Güzel koyların yemyeşil ormanların ve dağ köylerinin aralarında geçmiş uygarlıklardan izler bulunmaktadır. Bunların içinde en büyük olanı antik “Amos”kenti harabeleridir.Turunç ileriye dönük hedefleri ve kampanyaları nedeniyle yurt dışında bilinmekte olup ,Mavi Bayrak ile ödüllendirilmiştir.Mavi Bayrak Avrupa Çevre Eğitimi Vakfı tarafından verilen bir ödüldür.

İÇMELER

Marmaris’in ünlü semti İçmeler, plajıyla kalpleri fethediyor. Fazla uzun sayılmayacak bir kumsal şeridi bulunan İçmelerde, tatil olanakları ve çeşitli tesisleriyle tercih nedenidir. Marmaris merkezden dolmuşla on dakikada ulaşabilirsiniz. Dalgıçlık, su kayağı gibi sporlarla ilgileniyorsanız, İçmeler sizi hemen çekecektir. Marmaris’in içine göre daha sakin ve tehna bir yerdir.İçmeler yeme,içme ve eğlenmek içinde alternatifleri bol bir yerdir.

DALYAN

Dalyan 5 bin yıllık tarihi,bozulmamış doğası ile tam bir doğa harikası. Dalyan’ın en önemli özelliklerinden biride hertarafında adeta fışkıran şifalı kaplıca suları ,ve çamur banyolarıdır. İztuzu Plajı ile deniz keyfi’de Dalyan’ı vazgeçilmez yapanlardandır. İztuzu sahili dünyada nadir bulunan Caretta kaplumbağalarının yumurtlama yerlerinden biridir. Bir tarafı tatlı su diğer tarafı Akdeniz olan bu kumsalın bir benzeri yoktur. Plajın kumları altın renginde deniz ise kristal berraklığındadır. Dalyan deltası kuş gözlemcileri için tam bir cennettir. Sultaniye kaplıcaları mutlaka görülmelidir. Ekincik koyu da yatçılar için vazgeçilmez uğrak yerilerinden biridir.

Related posts

Marmaris Turizmi

Tatil Yerimiz

Marmaris Feribot

Tatil Yerimiz

Marmaris Feribot Yolcu Taşıma Şartları

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap