Marmaris

Feribot Rezarvasyon İşlemleri

Feribot Rezarvasyon İşlemleri

Marmaris Feribot Rezarvasyon İşlemleri nasıl yapılır?

Feribot rezarvasyonu yaptırmanız çok basit. Alttaki işlemleri sırasıyla uygulayın.

1. https://www.blueguide.com’a girdiniz. İlk iş olarak, anasayfadaki ” Siteye Yeni Kayıt ” linkine tıklayın ve bilgilerinizi girerek kaydınızı yaptırın.

2. Tebrikler! Artık siz de BlueGuide.com’un bir kayıtlı misafiriziniz. Feribot ve deniz otobüsü için rezervasyon işlemlerine başlayabilirsiniz.

3. Anasayfadaki ” Feribot ve Deniz Otobüsü Seferleri Araması ” bölümünden seyahat bilgilerinizi girerek ” Feribot Seferlerini Listele ” düğmesine tıklayarak feribot seferlerini ekranın alt kısmında listeleyebilirsiniz.

4. Anasayfadaki ” Güzergah – Tarih – Feribot Seçenekleri ” kısmının altında açılan seferlerimizden size uygun seferleri seçerek ” Yolcu Bilgileri Girişi ” düğmesine tıklayarak ” Yolcu Bilgileri Giriş ” sayfasına geliniz.

5. ” Yolcu Bilgileri Giriş ” Sayfasında üst kısmında seçmiş olduğunuz seferlere ait bilgileri göreceksiniz. Eğer buradaki sefer bilgilerinde bir yanlışlık var ise yada değiştirmek istediğiniz bilgileri ” Feribot Seçenekleri Sayfası ” düğmesini kullanarak ” Anasayfa ” ya giderek rezervasyon bilgilerinde yapmak istediğiniz değişiklikleri yaparak tekrardan ” Yolcu Bilgileri Giriş ” sayfasına geliniz. Burada her bir yolcuya ait isim, Soyisim, Cinsiyet, pasaport numarası, doğum tarihi ve uyruğu bilgilerini giriniz. Doğum tarihi bilgisine göre Yolcu tipini sistem kendi belirleyecektir ve fiyatlamayıda buna göre yapacaktır.

” Seçili Yolcuyu ve Yolcuları Siliniz ” Düğmesine tıklamadan önce silmek istediğiniz yolcuyu seçiniz.

” Yeni Yolcu Ekle ” Düğmesine tıklayarak yeni bir yolcu bilgileri girişi için gerekli alanları ekleyebilirsiniz.

” Yolcu Listesini Kaydet ” Düğmesine tıklayarak bilgileri girilmiş olan yolcuların sisteme kaydını sağlarsınız.

” Ücretlendirme Kontrol Sayfası ” Düğmesi de ” Yolcu Listesini Kaydet ” düğmesi ile aynı işlemi görür. Kayıt yaptıktan sonra ” Sefer, Yolcu Bilgileri ve Ücretlendire Kontrol ” sayfasına ilerler.

6. ” Sefer, Yolcu Bilgileri ve Ücretlendire Kontrol ” Sayfasında halen daha kişi ve rezervasyon bilgileri üzerinde değişiklik yapabilme imkanına sahipsiniz. ” Önceki Sayfa ” düğmesine tıklayarak de?i?iklik işlemlerine başlayabilir yada bu sayfada gerekli kontrolleri yaptıktan sonra ” Sonraki Sayfa ” düğmesine tıklayarak yapmış olduğunuz rezervasyonu ” Rezervasyonlarım ” ın içine atabilirsiniz.

7. Ön rezervasyonunuzu ” Rezervasyonlarım ” Sayfasında ” Ön Rezervasyon…” bölümünde bulabilirsiniz. Buradan yapmış olduğunuz rezervasyon veya rezervasyonları seçerek ” Bir Sonraki Sayfa ” düğmesine tıklayarak ödemeyi yapmak için ödeme sayfasına gidiniz.

8. ” Online Ödeme ” sayfasında bulunan

” Rezervasyon Bilgisi ” Bölümünde

* Toplam bilet sayısını görebilir

* Toplam ödenecek miktarı EURO olarak görebilir

* Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası güncel EURO kurunu görebilir

* Toplam ödenecek miktarı Türk Lirası olarak görebilirsiniz.

” Kredi Kartı Bilgileri ” Bölümünde

* Kredi kartı sahibinin isim ve soyismi

* Kredi kartı numarasını

* Kredi kartı tipini

* Kredi kartının Geçerlilik tarihini

* Kredi kartının Güvenlik numarasını

girerek ” Ödemeyi İşlemine Git ” düğmesine tıklayınız.

9. Ödeme gerçekleştikten sonra sistem sizi tekrar ” Rezervasyonlarım ” sayfasına götürecektir. Bu sayfada rezervasyonunuzu artık ” Konfirme Edilen Rezervasyonlar… ” Kısmında bulabileceksiniz. Bu kısımda ödemenize ait kısa bilgileri ve mail adresininze de gönderilmiş olan Rezervasyon Konfirmenizi ve Ödeme Belgenizi bulabilirsiniz. Bu iki belgeninde yazıcıdan çıktısını alabilme imkanına sahipsiniz. Unutmayınız ki ileride de bu sisteme giriş yapıp bu bilgilere ulaşabilmeniz mümkündür.

NOT : Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhriyeti’ne (KKTC) giriş çıkış damgası bulunan Türk vatandaşlarının Yunanistan’a girişlerine Yunan Resmi Makamlarınca izin verilmemektedir. Bu sebeple, yeşil ve gri pasaportlar dahil olmak üzere, herhangi bir Schengen ülkesinden geçerli Schengen vizesi olsa dahi pasaportunda KKTC giriş çıkış damgası olan vatandaşlarımızın seyahat planlarını tekrar gözden geçirmelerini tavsiye ederiz.

Related posts

Marmaris’in Nüfusu Ne Kadar?

Tatil Yerimiz

Marmaris Palamutbükü Koyu

Tatil Yerimiz

Marmaris Liman

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap