Armutlu

Armutlu Tanıtımı

Armutlu Tanıtımı

Armutlu Tatil Beldesinde hayallerinizi gerçeğe dönüştüren imkânlardan yaralanarak unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. Sizlere huzur içinde rahat bir tatil imkanı sunmaktadır. Armutlu Denizi, Armutlu da Konaklama fiyatları her bütçeye uygun olup yeterince konaklama tesisleri mevcuttur. Günlük evler, apart daireler, oteller, pansiyonlar, yazlık evler ve villa tarzı konutlarla ile turistlere hizmet vermektedir. Armutlu Manzarası, Eşsiz doğal güzellikleri, denize sıfır pansiyonları ve sınırsız eğlencenin birbirine karıştığı mükemmel bir belde olan Armutlu da konaklamaya doyamayacaksınız..

Armutlu – Yalova yolunun yaklaşık 3.km.’ sinde, vadinin yüksekçe bir sırtından çıkan jeotermal su, kaplıca turizminin temelini teşkil etmektedir. Jeotermal Kaplıca suyun bulunduğu yer ağaçlarla kaplı, dinlenmeye uygun, havadar bir bölgedir. Armutlu kaplıca suyu Türkiye’de en fazla radyoaktiviteye sahip kaplıca suyudur. Kaplıca bu bölgede Belediyece yap, işlet, devret modeli ile yapılan modern, turistik bir otel ile; Belediye’ye ait otel, motel, pansiyon türü tesisler mevcuttur.

Armutlu Hamam, Armutlu çevresinde bulunan kayalık alanlar zıpkınla dalmaya ve su sporlarına uygun bölgelerimizdendir. Bu spor faaliyeti Bozburun ve Ayıburnu açıklarında yapılmaktadır. Doğa Esenköy, Armutlu kıyı şeridi ile Çınarcık Deveboynu ve Şenköy mevkii kıyı şeridinde Levrek, Karagöz vb. zıpkınla avlanabilecek balık türleri bol olarak bulunmaktadır. Armutlu Tatil Beldesi Balıklar için yaşama ortamı olabilecek nitelikteki kayalık kıyı şeridi ülkemizin zıpkınla dalmaya en uygun sahalarından birisidir.

Related posts

Armutlu Jeolojik Durum

Tatil Yerimiz

Doğa ve Dağ Turizmi

Tatil Yerimiz

Armutlu Ulaşım

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap