Bodrum Featured

Bodrum Plajları

Bodrum Plajları

Bodrum Plajları Avrupa’nın ve Türkiye’nin en meşhur plajlarına sahiptir. Muğla Bodrum bir yarımada olduğundan dolayı bir çok güzel plajları etrafını çevirmiştir. Mavi bayraklı plajları olan Bodrum, ülkemizde olduğu kadar yabancı turistler tarafından da çok beğenilmek ve ziyaret edilmektedir. Yerli ve Yabancı Turist akınına uğrayan Bodrum da tatil yapmanın keyfi bir başka güzel.

Yaz aylarında Rusya, Almanya, Hollanda, İngiltere, Fransa, İtalya gibi Avrupa ülkelerinden çokça tatilcileri Bodrum’un güzel plajları çekmektedir. Binlerce turist yaz aylarında Bodrum Plajlarını tercih etmektedirler.

Yaz mevsiminin uzun sürmesi ve en az 8 ay denize girilebilmesi plajlara olan rağbeti arttırmaktadır. Plaj bakımından zengin olan Bodrum, beach clublarla doludur ve bu beach clublarda çeşitli gösteri, eğlence ve etkinlik düzenlenmektedir.

Bodrum denilince akla güneş, deniz, plaj, club, lüks oteller gelir. Her türlü su sporlarını yapabileceğiniz ve ambiansı harika olan bu güzel tatil ve turizm yerini bir çok ünlü tercih etmektedir. Ünlülerin ve sosyetenin en çok gittiği plajlar Türkbükü ve Gümbet’tir.

Su sporları tesisleri Bodrum etrafındaki plajlarda mevcuttur. Dalış, yelken, windsörf gibi su sporları aktivitelerini bu plajlarda yapabilirsiniz. Beach clublar misafirlerine özel eğlenceler düzenlemektedir. Bodrum’da çok sayıda beach bulunmaktadır.

Bodrum Belediyesi tatilcilerin ihtiyaclarını karşılamaya başladı. Gündoğan merkez ve Gündoğan Küçükbük’teki halk plajı ile Gölltürkübü Mahallesi’ndeki Gölköy ve Türkbükü bölgelerinde yer alan halk plajlarına şezlong ve şemsiyeleri kurdu. Belediye ekipleri tuvaletleri ve engelli rampalarını da kurdu. Bitez, Turgutreis, Gümbet, Akyarlar, Ortakent, Yahşi ve Yalıçiftlik halk plajlarının da şemsiye ve şezlong ihtiyacını karşıladı.

Denizi, yüzmeyi, güneşi sevenler Bodrum’un birbirinden şahane plajlarını ziyaret etmeliler. Bodrum’un turkuaz, mavi ve yeşil renkli denizlerinde yüzüp plajların da dinlenmeyi istemezmisiniz? Sizlere Bodrum’da önerebileceğim plajlar çoğunlukla koyların plajlarıdır.
İşte Bodrum’un en iyi olan plajlarından bazılarıdır;

Turgutreis Plajı, Gümüşlük Plajı, Akyarlar Plajı, Gümbet Plajı, Güvercinlik Plajı, Bardakçı Plajı, Ortakent Plajı, Bağla Plajı, Göltürkbükü Plajı, Bitez Plajı, Karaincir Plajı, Yalıkavak Plajı, Aktur Plajı

Related posts

Bodrum Aquapark

Tatil Yerimiz

Bodrum

Tatil Yerimiz

Bodrum Denizi

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap