Bodrum Featured

Bodrum Pansiyonları

BODRUM TATİLİ İÇİN UYGUN SEÇİM; BODRUM PANSİYONLARI

Bodrum Pansiyonları artık havaların ısınmaya başladığı şu günlerde tatil hayalini kurmaya başlayanlar için en ideal konaklama yeridir. Güzel bir tatilin hazırlıklarını çok önceden yapanlar bulunduğu gibi son ana bırakanlar da fazla sayıda mevcuttur. Türkiye ülkemiz tatil için oldukça elverişli bir yerdir. Özellikle Akdeniz ve Ege kıyıları yaz aylarında oldukça kalabalık olmaktadır. Çünkü tatil için aranılan en ideal adresler bu noktalardır.

Tatil denildiğinde Bodrum ilk akla gelen yerlerden bir tanesidir. Bodrumda tatil yaparak hem dinlenebilir hem de eğlenebilirsiniz. Bunun yanı sıra mükemmel denizi ve doğal güzellikleri ile sizlere içine alacaktır Bodrum. Eğer Bodrum’a ilk defa gidiyorsanız bir daha ki sene tekrar gitmek için can atacağınız kesin olmaktadır.

Bodrumda tatilin hayalini kuran pek çok kişi önceden tatile gittiğinde ne yapacağını ve nerede kalacağını ayarlamış olabilir. Önceden ayarlanmış yerlerin avantajları da son dakika ayarlanan yerlere göre daha fazla olmaktadır. Bodrum’da çok sayıda konaklamak için otel vardır. Fakat bu otellerin dışında Bodrum Pansiyonları da siz tatilcilere kapılarını açmaktadır. Hem güzel bir hizmet sunarken bu Bodrum pansiyonları hem de otellere göre oldukça uygun fiyatlı olmaktadır. Bodrum’da pansiyon kültürü oldukça yaygın olmaktadır. Bunun da şöyle bir sebebi vardır. Bodrum’da turizm şu an için oldukça gelişmiş bir durumdadır. Fakat eskiden durum böyle değildir. Daha turizminden haberi olmayan Bodrum’un yerlileri Bodrum’a tatil için gelen kişilere tanrı misafiri gözü ile bakıyorlardı. Eğer bu kişi bizim köyümüze gelmiş ise o misafiri en iyi şekilde ağırlamalıyız diye bir mantık yürütüyorlardı. Bu nedenden dolayı gelen kişiye evlerinin kapılarını açarak onları evlerinde olan en yeni ve en temiz şeylerle ağlıyorlardı. Fakat zaman ilerledikçe turizmde geliştikçe köylüler bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi oldular. Gelen ve artan turist sayısıyla beraber evlerini açtıklarında bu durumda para kazanmaya başladılar. Fakat bu işten para kazanıyor olmaları aynı evlerine gelen misafirlerini davrandıkları içtenliği asla değiştirmedi. Yani şimdi bir Bodrum pansiyonuna gitseniz oldukça samimi bir şekilde karşılanacağınız kesindir. Özellikle de eski Pansiyonlar için bunları söylememiz doğrudur. Eski bir Bodrum pansiyonuna gittiğinizde oldukça otantik bir havayla da karşılaşabilirsiniz. Dantelli yatak örtüleri, kenarı oya işlemeli havlular, o yöreye ait perdeler ve daha niceleri sizlere eski bir Bodrum pansiyonunda bekliyor olabilir. Fakat böyle bir Bodrum Pansiyonunda kalmak istiyorsanız gideceğiniz yer hakkında biraz bilgi edinmemiz gerekir. Çünkü bu pansiyonlar bodrumun ara sokaklarında kalmış olabilir. Bu nedenden dolayı gitmeden önce internetten yerini öğrenmeni ya da bir arkadaş tavsiyesi ile gitmeniz sizin için daha kolay olacaktır. Bu bahsettiklerimiz biraz daha eski Bodrum Pansiyonları ile alakalıdır. Yeni yapılan Bodrum pansiyonlarında bu eski havayı yakalamak tabiki biraz daha zor olabilir. Yeni yapılan Bodrum pansiyonlarında Belediyeler tarafından getirilmiş bazı kurallar uygulanmaktadır. Bu kurallardan dolayı Pansiyonlar beyaz renkte olmalı ve en fazla iki katlı olmalıdır. Yine de aklınız kalmasın ki bu yeni pansiyonlar da bize eski pansiyonlarda olduğu gibi içten bir karşılama olmayacak diye. Bu pansiyonlarda da misafirperverlik en ön sırada yer aldığı için sanki bir ahbabınız tarafında ağırlanıyormuşsunuz gibi bir hisle konakladığınız yerde kalabilirsiniz. Hem uygun fiyat hem de sıcak bir ortam arayanlar için Bodrum pansiyonları tam olarak kalınacak adrestir.

Gittiğiniz de ya da gitmeden önce internetten araştırma yaptığınız da her bütçeye uyabilecek oldukça çok çeşitte fiyatlar olduğunu göreceksiniz. Sizlerde kalmak istediğiniz yeri ve aradığınız özellikleri belirledikten sonra bütçenizi zorlamayacak uygun bir pansiyonu seçebilirsiniz.

Related posts

Bodrum Mavi Yolculuk

Tatil Yerimiz

Bodrum Plajları

Tatil Yerimiz

Bodrum’da Nerede Kalabilirim?

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap