Bodrum

Bodrum Restaurantları

Bodrum Restaurantları

Bodrum tabi bir sahil beldesi olduğu için yine balık restaurantları burda çok önemli. Haliyle Bodrum denilince aklımıza ilk balık yemek geliyor. Gece özellikle geç saatlerde başlayan bir yemek hayatı var. 8’de giderseniz çok restaurant’ta kimseyi pek görmezsiniz. Herkes sahilinden 10’dan sonra gelip restauranta gittiği için, 9 buçuk, 10’dan sonra başlıyor restaurantlarda yemek servisleri. Bodrum’da hiç bitmeyen bir yemek hayatı var. Sabah 3’te de restaurantta otursanız ünlü bodrum sebzeli dönerinizi yersiniz. Yine ünlü bodrum mantıcısında matılarınızı masanıza getirirler. Dolayısıyla Bodrum Restaurantları için çok fazla öneri vermektense hiç bitmeyen bir yemek hayatı olduğunu öncelikle söylemek isterim.

Fiyatlar ne yazıkki yine yüksek standartlarda. Çok ucuza bir yemek bulmanız mümkün değil. Ben çok bodrum içindense, biraz daha çevresindeki yerlere arabamla yada minibüsle gidip oralarda yemek yemeği tercih ediyorum. Özellikle Yalıkavak bunun için çok ideal bir alternatif. Marinası çevresinde çok harika lokantalar var. Gümüşlük’te mimoza retoran var. Bu bayağ dünyaca çapında ünlü insanların tekneleriyle yanına yanaştığı sadece orada yemek yiyebilmek için bir yer. Dolayısıyla Bodrum içerisinden nefes almak istediğiniz noktalarda mutlaka bu iki yerde kendinize bir akşam yemeği rezarvasyonu yaptırmanızı tavsiye ederim.

Bodrum Restaurantları Akdeniz Mutfağı, Ege mutfağı, Osmanlı saray mutfağı, Asya mutfağının yemeklerini misafirlerine sunmaktadır. Özellikle Güvercinlik Balık Restaurantları, her çeşit balık yemeklerini tatmanıza imkan tanıyor. Bodrum Restauranlarında hindibağlara, kabakçiçeği dolması, çeşit çeşit börekler, sebze yemekleri, sulu ev yemekleri, Midye dolmadan, midye tavaya, Belçika usulü tencerede napoliten midyeden, midye güveç, Pizza, kebap, Kalamar tava ve tereyağında karidesi, zeytinyağlı yemekler, ahtapot carpacciosu yemeklerinden bağzılarıdır. Bodrum Restaurantları çok zengin şarap menüsü yemeğinize lezzet katıcaktır.

Ayrıca Kavun dolması, Köy pilici, bazlama, gözleme, ev yapımı reçeller, enginar salatası, ev yapımı incir tatlısı, el açması börekler, serpme köy kahvaltısını yeşillik mandalina ve limon ağaçlarıyla dolu geniş bir bahçe içinde köy ortamında yiyebilirsiniz.

Bodrum’daki Bazı Restaurantlar

Kısmet Lokantası, Kocadon Restaurant, Orfoz Restaurant, Limon Gümüşlük Restaurant, Gemibaşı Restaurant, Malades Restaurant, Sünger Pizza, Tel Dolap, Marko Paşa Restaurant, Marmarina Saraylı, Demeter Restaurant, Yûhi Roof Restaurant & Bar, Bistro Marina.

Related posts

Bodrum Apart Ev

Tatil Yerimiz

Bodrum Ortakent

Tatil Yerimiz

Bodrum Tekne Turu

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap