Bodrum

Bodrum Bitez

Bodrum Bitez

Bodrum Bitez yeşil doğa manzarası ve geniş plajları ile tam bir turizm cennetidir. Bodrum’a oldukça yakın olan Bitez Beldesi yaklaşık olarak 10 km mesafededir. Zeytin ve mandalina ağaçları Bitez beldesine farklı bir hava katmış. Bodrum’a göre Bitez daha sakin ve doğal güzellik açısından daha güzeldir. Aniden derinleşmeyen denizi çocuklarınız için çok idealdir. Otopark sorununun yaşanmadığı bitez, huzuru ve sakinliği arayanların yeridir. Ormandan çok denize yakın olduğu için bitez yalısı olarak bilinen, türkülere ev sahipliği yapmış bir beldedir.

Bodrum yarımadası çevresinde sörf için en ideal yer Bitez’dir. İngilizler yıllar önce bunu keşfetmişler ve koyda sörf okulu kurmuşlar. Sun World Sailing sörf eğitimi veriyor.

Bitez’de sahili tümüyle kaplayan şemsiyeler ve şezlonglardan ücret alınmamaktadır. Sahile bakan bahçeli lokantalarda, bar ve cafelerde yemek yemek, meşrubat veya içki içmek mümkün.

Bitez’in öteki adı ‘Ağaçlı’. Kumsalın içlerine doğru mandalin bahçeleri hala varlığını koruyor. Bahçeli evler yok edilmemiş, dip dibe nizam yapılaşma yok. Akşam olunca el ayak çekiliyor. Öyle rahatsız edici bir kalabalık ve gürültü kalmıyor. Kumsalda lokanta ve barlar canlanıyor. Bodrum ve Gümbet’in aksine sakin ve huzurlu bir ortamda geceyi noktalamak isteyenler Bitez’de aradıklarını buluyor. Bitez, Bodrum çıkışlı günlük gezi teknelerinin de uğrak yerlerinden biri.

koy boyunca pek çok farklı zevke ifade edebilecek atmosferde kafe-barları olan, minderlere yayılıp, hamakta sevgilinizle sallanabileceğiniz tatilinizi keyifle yapabileceğiniz bir yerdir. Bitez’in denizi kumlu ve sıcaktır. bitez köyle deniz arasindaki araziyi kaplayan mandalina bahçeleri ile maviyle yeşilin birleştiği en güzel köşelerdendir. Yosun, dalga, türkçe pop müzik, ayağınızı açıtıcak çakıl taşları yoktur burada. Pırıl pırıl bir deniz, masmavi gökyüzü, sakinlik ve huzur vardır burada. Stresten uzak bir şekilde kafa dinlemek ve yorgunluğunuzu atmak istiyorsanız. Bitez’i tercih etmenizi öneririz. sağlıklı ve huzur verici bir tatil Bitez’de yapılır.

Related posts

Bodrum Restaurantları

Tatil Yerimiz

Bodrum Gümüşlük

Tatil Yerimiz

Bodrum Kamp Alanları

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap