Bodrum

Bodrum Ortakent

Bodrum Ortakent

Bodrum Ortakent geniş kumsalı ve temiz denizi, öne çıkan en önemli özelliklerinden biridir. Muğla Bodrum yarımadası plajlarının hiç birinde kum yoktur sadece Ortakent Yahşi Beldesinde vardır. Üstelik mavi bayraklı bir denizi aynı zamanda iyi organize olmuş bir belediyecilik hizmetiyle Ortakent Yahşi beldesinin yıldızı git gide yükseliyor.

Bunu bilmenizde fayda var: Ortakent ve Yahşi birbirine çok yakın iki yerleşim birimidir. Ortakent daha geniş bir alana ve daha gelişmiş bir yerdir. Yahşi ise yine aynı yol üzerinde ama tepede kurulu daha küçük bir köydür. Fakat iki yerleşim yerininde deniz kıyısı aynı yerdedir. Bazıları Ortakent Yalısı diye anar, Bazıları ise Yahşi Yalı. Genellikle Ortakent Yahşi Yalı derler.

İsminden de anlaşıldığı gibi Ortakent, Bodrum Yarımadası’nın tam ortasında kurulmuş güzel sakin bir belde’dir. Denizden esen serinletici rüzgar, yaz sıcağının da bunalanların imdadına koşar. Oturduğunuz yerden kalkmak istemiyorsanız, sahil boyundaki kafe ve restorantlar siz güneşlenirken bile servis yapmaya hazırdır. Burası saatlerce dinlenip denize girebileceğiniz huzurlu ve sakin bir yerdir. Ayrıca bu beldede yeterince Otel, Pansiyon, Apart Ev ve Kiralık evler bulunmaktadır.

Related posts

Bodrum Antik Tiyatro

Tatil Yerimiz

Bodrum Festivalleri

Tatil Yerimiz

Bodrum Aktiviteleri

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap