Bodrum

Bodrum Antik Tiyatro

Bodrum Antik Tiyatro

Bodrum Antik Tiyatro geçmişin izlerini günümüze kadar getiren en önemli eserlerden biridir. Bodrum’da yaz aylarında birbirinden güzel etkinlikler, konserler, eğlenceler, festivaller Antik Tiyatro’da yapılmaktadır. Bodrum’a gelenlerin uğradıkları ve bolca resmettikleri ortak noktalardan biri. Yapımının başlangıcı Pers Kralı Mausolos dönemine kadar dayanan Bodrum Antik Tiyatro Roma Dönemine kadar tamamlanması başarılamamış yapılardan. Antik tiyatro günümüze kadar kalıntılarını getirebilmeyi başabilmiş ve gelen ziyaretçilerin büyük ilgi odağı.

13 bin kişiyi misafir edebilen antik tiyatro Bodrum’da en iyi korunan yapıların başında gelmekte ve 3 bölümden oluşmaktadır. Yunan tiyatrosunun inanılmaz öncülerinden olan bu eşsiz yapı kesinlikle görülmeye gereken ilginizi çekecek bir nokta.

Pazartesi günleri haricinde ziyarete açık olan antik tiyatroya giriş için herhangi bir ücret ödenmesine gerek yoktur ve saat 09:00 ile 19:00 arası ziyaretçilere açıktır.

Bodrum Antik Tiyatro’ya ulaşım engeli bulunmamaktadır. Turgutreis güzargahına hizmet eden minibüsleri kullanarak antik tiyatroya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bodrum Antik Tiyatro geçmişin izlerini günümüze kadar getiren en önemli eserlerden biridir. Bodrum’da yaz aylarında birbirinden güzel etkinlikler, konserler, eğlenceler, festivaller Antik Tiyatro’da yapılmaktadır. Geçen sene Türkçe Olimpiyatlarının bir kısmı Bodrum Antik Tiyatroda yapıldı. Yapılan bu organizasyonla ilgili bir videomuz var. İyi Seyirler.

Related posts

Bodrum Kamp Alanları

Tatil Yerimiz

Bodrum Yalıkavak

Tatil Yerimiz

Bodrum Feribot Seferleri

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap