Bodrum

Bodrum Denizi

Bodrum Denizi

Denizi tatil için önemli bir yere sahiptir. Bodrum Denizi herkesin de bildiği gibi muhteşemdir. Yaz aylarında sıcaklığı oldukça iyi değerlerde olup rahatlıkla denize girilebilir.

Yazın 3 ayı (Haziran – Temmuz – Ağustos) çok kalabalık olmaktadır. Denizin en sıcak olduğu bu aylarda plajlar iğne atsanız yere düşmeyecek durumdadır. Eğer kalabalığı seviyorsanız bu aylarda denize girmenizi öneriyorum sizlere.

Fakat Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında biraz daha sakindir. İşte bu aylar sizi bilmem ama benim için en idealdir denize girmek için. Şehir yorgunluğunuzu atmak ve kafanzı dinlemek için bu aylarda bodrum harikadır. Denizinin sıcaklığı yüzmek için çok idealdir. Tercihim güney sahillerinin denizi.

Bodrum’un denizi yeşil, mavi ve turkuaz renklerindedir. Bu renklerle denizinin ne kadar doğal olduğunu anlayabilirsiniz.

Torba biraz rüzgarlı fakat pek fazla dalga yok. Yine de denizi billur gibi. Gümüşlük denizi masmavidir. Yürüyerek tavşan adasına gidebilirsiniz. Akyarlar denizi sanki havuz gibi tertemizdir. Buraya bayılacaksınız. Buranın mavi bayraklı plajı var. Ortakent yahşinin çok güzel bir halk plajı vardır. Bu plaj mavi bayraklı olup Türkiye’nin en güzel plajlarından sayılmaktadır. Buranın denizi hafif dalgalı olduğu zamanlar oluyor. Fakat denizi çok temizdir. Bites denizi ılık ve yavaş yavaş derinleşir. Denizinin dibi kumlu olduğundan biraz bulanıktır. Çocuklu aileler için ideal bir denizi vardır buranın. Yalıçiftlik sanki gizlenmiş bir koy’dur. Bu sebepten her zaman dalgasızdır. Denizi taşlıktır. Dalga olmadığından dolayı denizin içi ayna gibi dir. Rüya gibidir yalıçiftlik denizi. Buraya hayran kalıcaksınız.

Türkiye’de Bodrum tatil için en çok tercih edilen turizm yeridir. Buranın doğası, gece hayatı, mavi bayraklı plajları, denizi, lüks otelleri yerli ve yabancı tatilcileri büyülemektedir. Sizleri Bodrum’a bekliyoruz.

Related posts

Bodrum Yalıkavak

Tatil Yerimiz

Bodrum

Tatil Yerimiz

Bodrum Araç Kiralama

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap