Marmaris

Marmaris Ovabükü Koyu

Marmaris Ovabükü Koyu

Marmaris Ovabükü Koyu

Ovabükü Koyu: Ovabükü Palamutbükü’ne oranla daha kalabalık, daha canlı fakat sıkışık, Hayıtbüküne göre daha sakin bir yerdir. Birçok pansiyonun bulunduğu sevimli,daha geniş ve büyük bir koy’dur.Ovabükünde 3-4 tane apart bulunmaktadır. Hayıt bükü’ne göreyse, bahçelerin güzelliğinden ve evlerinin estetikliğinden dolayı, daha sevimlidir. Bu koyun en uç noktasından palamutbükü’ne üç kez sol yapılarak ulaşılmaktadır. The Guardian gazetesi tarafından belirlenen türkiye’nin “en iyi 10 plajı”nda birinci sırayı alan,çevresindeki küçük lokanta ve pansiyonlarıyla birlikte plajının parlayan çakıl taşlarıyla ovabükü, gizlenmiş koyların en güzeli.

Yer yer sakız ağaçlarının bulunduğu Ovabükünde hakimiyet yörenin Ocak ayı sonunda görülesi güzellikte bembeyaz çiçekler açan dünyaca ünlü ürünü badem ağaçlarında. Kış mevsiminde nergiz çiçekleri de açıyor.

Ovabükü’nde denize girerken biraz dikkatli olmalısınız.Giriş kısmı kum ve küçük çakıllardan ibaret olsa da birkaç metre sonra iri kayalar mevcut ve bu da ayakta durmayı zorlaştırıyor.

Plajın sol tarafındaki kayalıklarda,olta ve zıpkın ile balık tutmanız mümkün.Melanurya,karagöz,çupra,kolyoz ve palamut yakalayabilirsiniz.

Sahil boyunca aile işletmelerinin bulunduğu tatil ve dinlenme bantında pansiyon apart ve bazı kamp sahaları sıralanıyor.

Ovabükünün başka bir havası olan, kafa dinlemek, şehir hayatını unutmak için birebir. Sessizlik, tuzlu deniz, samimi insanlar en önemlisi de huzur arayanlar için doğal hayatın tam içinde hoş bir koy.

Arama: Marmaris Ovabükü Koyu, Ovabükü, Ovabükü Koyu, Ovabükü Koyu Nasıl Bir Yerdir, Muğla Marmaris

Related posts

Marmaris Otelleri

Tatil Yerimiz

Marmaris Orfoz Restaurant

Tatil Yerimiz

Marmaris Boncuk Koyu

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap