Marmaris

Marmaris İnbükü Koyu

Marmaris İnbükü Koyu

Marmaris İnbükü Koyu

İnbükü Koyu: İnbükü koyu kafanızı dinleyip, yorgunluğunuzu atabileceğiniz harika bir koy’dur. İnbükü Koyu Marmaris Datça yolu üzerinde yaklaşık 28 kilometre uzaklıktadır. Marmaris’in popüler koylarındandır. Aracınızla yada merkezden kalkan minibüs ve dolmuşlarla inbükü koyuna rahatlıkla gidebilirsiniz. Burada harika kamp alanları mevcut. Arkadaşlarınızla yada ailenizle birlikte çadır kurabilir, tatilinizi daha renkli hale getirebilirsiniz. Kamp alanında duşlar, wc, çamaşırhane, elektrik ,yemekhane, kafeterya, büfe gibi gerekli ihtiyaçlar bulunuyor. Ayrıca dağlardan gelen temiz kaynak sulardan içebilirsiniz.

Ayrıca İnbükü Koyu’na ”Emel Sayın Koyu” da denilmektedir. Emel Sayın’ın yatı ile ziyareti sırasında konaklaması ve koy içinde denize girmesi nedeniyle, halk arasında Emel Sayın Koyu olarak da bilinmektedir.

Koy; adını, ayıların buraya geldiğinden dolayı almıştır.

Her yıl yerli ve yabancı yüzlerce turist tatil için buraya gelmektedir. Doğası, muhteşem manzarası, masmavi pırılpırıl denizi, stresten, gürültüden uzak kafa dinlemek için çok ideal bir koydur. Arkası orman ve havası çok temizdir. Çam ve günlük ağaçlarının kokusu çiğerlerinize çok iyi gelicektir. Denizi ve çevresi temiz bir yerdir. Ekonomik açıdan uygun bir tatil yapacağınız koydur burası.

Arama: Emel Sayın Koyu, İnbükü, İnbükü Koyu, İnbükü Koyu Nasıl Bir Yerdir, Marmaris İnbükü Koyu, Muğla Marmaris

Related posts

Marmaris Turizmi

Tatil Yerimiz

Marmaris Otelleri

Tatil Yerimiz

Marmaris September Restaurant

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap