Marmaris

Marmaris Kumlubük Koyu

Marmaris Kumlubük Koyu

Kumlubük Koyu : Marmaris Kumlubük Koyunun denizine, plajına, doğasına kesinlikle hayran kalıcaksınız. Koy’a, hem kara yolu olarak hemde deniz yolu olarak bağlanmaktadır. Marmaris’e 24 kilometre mesafede yer alan küçük ve bakir koylarımızdan biridir. Kumlubük Koyu, ormanları ile denizi iç içedir. Kimsenin kimseyi rahatsız etmediği nefis bir koy. Burada Plaj, kum, deniz pırıl pırıl tertemizdir.

Turunç’tan sonra gelen, Bozburun yarımadasında bulunan Kumlubük, doğallığını hiç yitirmemiş ender yerlerden biridir. Mavinin, yeşilin, doğal güzelliğin birarada olan Kumlubük Koyu, sizi huzura kavuşturacak. Ormanın mis gibi kokusunu içinize çekerek, masmavi denizininde yüzerek, serin alanlarında dinlenerek, stresinizi atıcak ve gençleştiğinizi hissedeceksiniz. Ormanda yürüyüş yaparken sincapları izleyebilir, Amos Antik Kentini ziyaret edebilir, güneşin doğuşunu ve de batışını izleyebilirsiniz. Ayrıca Marmaris Kumlubük Koyunda su sporlarından banana, ringa, jet – ski aktivitelerinde bulunabilirsiniz. Eğer yanınızda dalış malzemelerinizi getirirseniz, sualtı zenginliklerinide görme şansına sahip olabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi ise asla almayı unutmayın!

Kumlubük Koyu’nda zeytinyağlı bamya, mantar dolması, börülce, kapari filizi, taratorlu börülce salatası, turpotu salatası, hindiba, şevket-i bostan,dülger balığı mantısı ve arapsaçı kavurması yemeniz mümkündür.

Marmaris Kumlubük Koyunun zakkumları, palmiyeleri, zeytin ağaçları, ormanı ve çim alanlarıyla adeta cennetten bir köşedir görülmeye gezilmeye tatil yapılmaya değer bir yerdir.

Arama: Kumlubük Hakkında, Kumlubük Koyu, kumlubük koyu nasıl bir yerdir?, Marmaris Kumlubük Koyu, Muğla Marmaris

Related posts

Marmaris Feribot Yolcu Taşıma Şartları

Tatil Yerimiz

Marmaris Titanic Restaurant

Tatil Yerimiz

Marmaris Saranda Koyu

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap