Marmaris

Marmaris Boncuk Koyu

Marmaris Boncuk Koyu

Boncuk Koyu : Muğla’dan 52 kilometre Marmaris’e yine 30 dakikalık bir mesafede kayalık yerde yüzmekte hoşlananlar için boncuk koyu marmaris’in önerilecek yerlerinden biridir. Boncuk koyu Gökova – Marmaris arasındaki Çamlı köyü bölgesindedir. Çam Palmiye ve Günlük ağaçları arasında gizlenmiş durumdadır.

Gökova körfezinde bulunan bu koy da, suyun körfezdeki diğer koylara oranla daha sıcak olduğunu söyleyebiliriz.Su çok berrak. Su altı görüş mesafesi 20-25 metreyi buluyor. Bir çok balık çeşidinin bulunması, Şnorkel ile dalış yapanlar için iyi bir gözlem fırsatıdır.

Suyun içinde küçük çakılların boncuk gibi görünmesinden dolayı Boncuk Koyu adını aldığı iddia ediliyor.

Boncuk Koyuna Nasıl Gidebilirim?

Muğla Marmaris yolunun 41. kilometresinden “Sedir Adası” tabelasını takip ediyoruz ve Çamlı Köyüne geliveriyoruz. Çamlı köyünün devamında asfalt yolu takip etmelisiniz. Çamlı iskelesini geçtikten sonra Boncuk koyuna ulaşmanız mümkün. Yolculuk boyunca Boncuk Camping tabelalarını takip ederekte koy’a ulaşabilirsiniz.

Boncuk Koyunun Özelliği Nedir?

Boncuk gibi masmavi denizi,el deymemiş bir doğa güzelliği olan bu güzelim koyun en önemli özelliği,kum köpek balıklarının doğal üreme alanları olması ve koruma altında bulunması. Korkacak bir şey olmadığı konusunda uyarılsanız da dikkatli olmanızda fayda var.Üreme dönemindeki hayvanların sakin kalmasını bekleyemeyiz.

Küçükken jaws filmini izlemiştim. Jaws benim gözümü korkuttu. Kesseniz kafamı ben orada yüzmem : )

Arama: Boncuk Koyu, Boncuk Koyu Nasıl Bir Yerdir, Boncuk Koyuna Nasıl Gidilir, Boncuk Koyunun Özelliği, Marmaris Boncuk Koyu, Muğla Marmaris

Related posts

Marmaris Abdi Reis Koyu

Tatil Yerimiz

Marmaris Cousin’s Steak House

Tatil Yerimiz

Marmaris Saranda Koyu

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap