Marmaris

MARMARİS

MARMARİS

Muğla Büyükşehir’e bağlı Marmaris Tatil ve Turizm İlçesini Turizmciler yaz sezonunun uzun sürmesi, doğal güzellikleri, plajlarının temizliği, koylarının oluşu ve dünyaca ünlü barları ve çok renkli yaşamı olmasında dolayı tercih etmektedir.

Muhteşem koyları ve plajları olan Marmaris, Türkiye’de yaz turizminin en değerli yerlerinden biridir. Muğla Marmaris’in en güzel yanı ise ikliminden dolayı sene’nin 8 ayı denize girilebilmesi ayrıcalığıdır.

Akdeniz ve Ege’nin öpüştüğü yerde, harika koyları olan, Ege Bölgesi’nin en güzel doğal limanlarından birine sahip Marmaris, tek kelimeyle harika ve yatçıların mutlaka uğradıkları bir yerdir.

Heredot’un kaynaklarında Marmarisos, ünlü türk denizci Piri Reis’in Kıtab-ı Bahriye’sinde Mermeris olarak geçmektedir. Muğla Marmaris’in bu ismini Bozburun’daki mermer ocaklarından geldiği tahmin edilmektedir.

Muğla çevresindeki tüm koy ve uzun plajlar her bir kumun tek tek seçildiği berrak denizlere sahip oluşuyla zaten Türkiye’de çok meşhur ve artık dünyaca da bilinen yerler oldu.

Sırtını dağlara inen çam ağaçlarına dayamış içmeler koyundaki yerleşimin bir eski köy içi yeri var. Burada gün içerisinde ısının çok yükseldiği yerlerde iyi bir gezi alternatifi oluşturuyor bu yerdeki taş evler.

Marmaris’ e 30-45 dakikalık mesafede batıya doğru datça ve loruna yarımadaları var. Muğla Marmaris batıda dar bir kıstakla Datça Yarımadası’na bağlanan ilçe topraklarının üç tarafı denizle çevrilidir. Gökova Körfezi ile Bozburun Yarımadası’nın girintili çıkıntılı kıyılarında bük ve liman adlarıyla anılan çok sayıda koy, açıklarında da birçok küçük adalar vardır. Koylara ve adalara düzenlenen tekne turları en güzel aktivitelerdendir.

Marmaris özellikle Avrupa ülkelerinden gelen turstlerin gözdesi bir tatil yeridir. Rusya, Almanya, İngiltere olmak üzere Avrupanın daha birçok ülkesinden Turistler buraya çılgınlar gibi eğlenip tatilin tadını çıkarmak için akın akın gelmektedir.

Modern ve kaliteli tesisleri, 5 yıldızlı konforlu Otelleriyle yerli ve yabancı turistlere en iyi hizmeti vermektedir. En az Marmaris kadar ünlü olan beldeleri İçmeler, Selimiye, Bozburun, Turunç ve Bördübet en gözde ve güzide tatil yerleridir.

Marmaris merkez, İçmeler, Armutalan, Turunç, Yalancı Boğaz, Çiftlik, Hisarönü; Tesislerin, Otellerin, butik otellerin, Apart Otellerin, lüks Otellerin, Pansiyonların, Apart Evlerin, Yazlıkların bulunduğu yerlerdir.

Marmaris’te konaklamak bir ayrıcalıktır öyle ki her gecen gün popülerliğini arttıran Marmaris, Muğla’nın vazgeçilmez turistik bölgesi olmuş, yerli yabancı bütün ziyaretçilerini büyülemiş kendine hayran bırakmıştır. Rüyadır, aşktır Marmaris. Bu rüyanın, bu aşkın büyüsüne bir kez kapılan biri için tatilin adı oluverir adeta. Güzide bölgemiz muhteşem tatil imkanları ile her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmakta ve Muğla’da tatil denilince ilk akla gelendir Marmaris.

Rehber ve Tanıtım amaçlı hazırlanmış olan bu web sitemizden marmaris hakkında hertürlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Related posts

Marmaris Nerede? Haritadaki Yeri ve Konumu?

Tatil Yerimiz

Marmaris Turizmi

Tatil Yerimiz

Marmaris Feribot Fiyatları

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap