Çınarcık

ÇINARCIK

Yalova, Çınarcık Otel ve Pansiyon Listesi

Çınarcık, Yalova merkez haricindeki en büyük ilçesidir. Kış aylarında yaklaşık nüfusu 13.000’dür. Fakat yaz aylarında bu sayı bazen 160 Bin’i geçmektedir. Böylece çok popüler bir tatil yeri olduğu kolayca anlaşılmaktadır. Bunun tek sebebi ise Türkiye’nin en kalabalık Şehri olan İstanbul’a yakınlığıdır. Sadece bir haftasonu geçirmek için bile çok uygundur.
Beldeler: Esenköy Belediyesi| Kocadere Belediyesi | Koru Belediyesi | Teşvikiye Belediyesİ

Çınarcık Otel Fiyatları | Çınarcık Pansiyon Fiyatları | Çınarcık Apart Fiyatları

Yalova’nın Çınarcık ilçesi, yaz turizminin yaşandığı çok hareketli bir ilçesidir. Çınarcık ve Armutlu arasında muhteşem güzellikteki bakir koylar ve kıyı şeridi yer alır. Yalova’nın kuzeyinden güneyine kadar olan sınırlar Marmara Denizi ile çevrilmiştir. Kıyılar girintili çıkıntılı değildir. Sahil şeridi dar olmakla birlikte doğal plaj özelliğine sahiptir.

Yalova’nın turizm sektöründe gözbebeği olan Çınarcık’ta özellikle hafta sonları büyük yoğunluk yaşanıyor. Teşvikiye plajlarına binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Marmara’nın incisi, Yalova’nın turizm cenneti olan Çınarcık yerli ve yabancı turistleri 2019 yaz sezonunda da kendisine çekiyor. İlçenin Teşvikiye Beldesi’ndeki Kumsalları büyük şehirlere yaklaşık 1 buçuk saat uzaklık mesafesi nedeniyle Marmara’da ilk tercih edilen tatil yerlerinden oluyor. Çınarcık’taki plajlar özellikle hafta sonu binlerce turisti ağırlıyor.

Önemli Bilgiler

Nüfus: 12.000
Posta Kodu: 77300
Alan Kodu: 226
Plaka Kodu: 77
İl: Yalova
İlçe: Çınarcık
Kaymakam: Şenol Elmacıoğlu
B. Başkanı: Murat Erdoğan
Bld. Web: www.cinarcik.bel.tr
Belediye Tel: 0226 245 10 04
Emniyet M.: 0226 245 13 61
Jandarma: 0226 245 10 98
D. Hastanesi: 0226 246 1666
Postane: 0226 245 18 40

Yalova Şehrinin kıyıları kumsaldır. Sadece Çınarcık ve Esenköy kıyılarında çakıl taşları mevcuttur. Yalova’nın batısında yer alan Koruköy ise doğal güzellikleri, pırıl pırıl denizi ve kumsalları ile pek çok yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Esenköy, Yalova’nın 34 kilometre batısında Dallabaş Dağının eteklerinde, kıyıları orman alanlarıyla bütünleşmiş beldedir. Temiz denizi, kalabalıklaşmamış yapısı ve 5 kmlik kıyı şeridi ile sahil turizmi potansiyeline sahiptir. Yalova-Çınarcık plajları, kamp alanları ve piknik alanları ile konaklama, yeme ve içme ayrıca eğlence mekânlarıyla bölgenin en önemli tatil (turizm) merkezlerindendir.


Armutlu Otel Fiyatları | Armutlu Pansiyon Fiyatları | Armutlu Apart Fiyatları

Termal Otel Fiyatları | Termal Pansiyon Fiyatları | Termal Apart Fiyatları

Yalova’nın en çok bilinen yaylaları, Kocadere ve Teşvikiye beldesinin güneyinde yer alan Erikli ve Delmece yaylalarıdır. Çınarcık “Erikli Şelalesi” mükemmel doğal güzellikleri ile kamp kurmak ve Trekking (Doğa Yürüyüşü) yapmak isteyenler için ideal bir mekandır. Çınarcık’da çam, meşe, kestane ve ıhlamur ağaçlarından oluşan çeşitli ağaç türleri vardır. Çevre’nin yakınlarında ise şelalelerin ve “Dipsiz Göl” olarak bilinen derin bir krater göl vardır. Ayrıca “şifalı su” adında bilinen bir içme su kaynağı vardır.

Yalova Çınarcık’a hangi mevsimde gelirseniz gelin o mevsimde farklı bir güzelliği vardır. Bahar ayı Çınarcığın en güzel olduğu mevsimlerden biridir. Birbirinden güzel festivaller ve şenlikler genel olarak bahar ayında yapılmaktadır. Çınarcık yaz aylarında daha fazla ziyaret almaktadır. Çınarcığa gelenler daha çok denizi ve kumsalları için gelmektediler. Çınarcığın ormanlarının içinde keşfedilmeyi bekleyen okadar güzel doğal güzellikler vardır ki büyülenmemek elde değil. Şelaler, Kriter göller, dereler, trekking alanları, doğal kamp alanları ve daha fazlası Çınarcık’da 2014 yaz sezonunda sizleri Yalova Çınarcık’a bekliyoruz.

Beldeleri | Yayla Şenlikleri | Delmece Yaylası | Erikli Yaylası | Dipsiz Göl

Related posts

Çınarcık Teşvikiye Beldesi

Tatil Yerimiz

Çınarcık Kocadere Beldesi

Tatil Yerimiz

Çınarcık Feribot Seferleri

Tatil Yerimiz
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap